Co oznacza bycie efektywnym? To nic innego jak realizacja zadań, które sobie stawiamy. Żeby móc tego sprawnie dokonać – potrzebujemy opanować kilka umiejętności takich jak: ustalenie priorytetów, stawianie celów (zgodnie z metodologią SMART), zarządzanie czasem, czy też sprawdzanie statusu naszych celów. Do tego przyda się też umiejętność szybkiego czytania oraz zapamiętywania gromadzonych informacji.

Każdy człowiek chciałby spełnić swoje marzenia. Niestety, choć są one często bardzo konkretne, to jednak droga do nich jest zwykle trudna i – na pozór – niedostępna. W jej pokonaniu ma nam pomóc efektywność osobista, która jest narzędziem niezbędnym w podjęciu tej drogi.

Efektywność w praktyce

Niezależnie od tego jaką drogą kariery chcemy podążać planowanie własnego rozwoju jest niesamowicie istotne. Dotyczy to również pracodawców, którzy powinni jak najszybciej zainteresować się efektywnością konkretnych pracowników. Warto poszukać przy tym wsparcia, które oferuje The Vasta Group a jej podstawowymi elementami są:

  1. Etap podejmowania decyzji – musimy ostatecznie wiedzieć, czy naprawdę chcemy się realizować w danym zawodzie, czy nie.
  2. Etap trudności – sama decyzja o wykonaniu konkretnego kroku to za mało. Musimy przejść pewną drogę a więc ćwiczyć warsztat, uczyć się szybkiego pisania (i w miarę możliwości bez zaglądania w klawiaturę) a na końcu – docierać do różnych Klientów.
  3. Etap efektu końcowego – którym jest podjęcie swej wymarzonej pracy zdalnej. Zwykle na końcu tego etapu pojawia się kolejny cel, np. rosnące wynagrodzenie.

Od naszej efektywności osobistej zależy więc nie tylko to, czy opanujemy np umiejętność szybkiego pisania, lecz raczej to, czy będziemy w stanie powyższe kroki zrealizować możliwie szybko. I właśnie dlatego ta forma efektywności jest aż tak ważna. Bez niej czeka nas zastój, który tak naprawdę będzie naszą klęską. I w wyciąganiu tego typu wniosków można liczyć na specjalistów z The Vasta Group, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i nakierują pracowników na właściwe tory.

Jeśli chcesz poprawić efektywność swojego działania – zapraszamy do sekcji „szkolenia” oraz „blog”, gdzie znajdziesz więcej materiałów na ten temat.

ZMIENIAMY CELE I WIZJE W EFEKTYWNIE DOSTARCZONE ROZWIĄZANIA

Zobacz także pozostałe obszary naszej działalności

Nasi klienci

KONTAKT

Skontaktuj się z nami bezpośrednio:

The Vasta Group © 2022